Oyun FREE - Oyun Güncesi
         
    
İncelemeler Tam Çözümler Oyun Hileleri Oyun Modları Oyun Resimleri
  
Yeni Oyunlar
  
Effling Worms 2
Effling Worms 2
Sugar, Sugar 2
Sugar, Sugar 2
Sugar Rush
Sugar Rush
Angel Of The Battlefield
Angel Of The Battlefield
  
   
 


Yeni Eklenen PC Oyun Hileleri
    
   
 


GTA V
  
PC
  
   Bu Sayfayı Paylaş   
   Oyun Çözümü   Oyun Hilesi   Oyun Modu   Oyun Resimleri

Grand Theft Auto San Andreas
  Grand Theft Auto San Andreas  


Beğen : 10225  

Okunma: 47521
Tarih : 5.7.2011

San Andreas...Kim bilmez ki !Kim oynamadı ki !1980'lerde geçen çete rejiminin ve rap müziğin parladığı dönemler...Maceradan maceraya atılan Carl Johnson ve arkadaşları...Öncelikle diyorum ki size bu efsanevi ve hala eskimemiş oyunun hikayesini anlatayım..:

Kızı Kendl ve karakterimizin abisi Grove Street'in lideri Sweet ile yürüyüşe çıkar Beverly Johnson.Ballas çetesi çok sıkılır ve bir aksiyon ister.G.S lideri Sweet'i öldürmeye giderler.Grove mahallesinde gezen Johnson ailesi bireyleri Ballas saldırısına uğrar.Kıl payı ile Sweet'i kaçıran kurşunlar Beverly'e gelir ve Johnson ailesinin annesi ölür.Bu olayın üstüne karakterimiz olan ve sıkıntılardan dolayı 5 yıl önce Liberty City'e giden Carl Johnson (CJ) aranır.CJ derhal San Andreas'a geri döner ve macera başlar.Başta sıkıcı görevler olur ama Grove'un yükselişi ile ilgili önemli görevlerdir.Ryder'a silah çalmamız ,Big Smoke ile Ruslardan kaçmamız ve neler neler...Cesar Vialpando ile ilk başta düşman olup çok yakın konuma gelmemiz ve onun bize nice yardımları bizimde ona.Bana göre oyun Doberman görevinden sonra başlıyor.Çoğu kişide hak verdi bana.Los Santos üzerindeki çete bölgelerini öğrenip ele geçirebildiğimiz bölüm.Fakat bu bölüm sonrası Lost Santos'a ilk gelişimizdeki son görev...Harika bir görev.Cesar bizi arıyor ve bize önemli birşey göstericeğini söylüyor.Bu önemli "birşey" bizim oyundaki hayatımızı değiştiriyor.Bir bakıyoruz ki Ryder ve Smoke bizi satıyor.Bunun üzerine CJ ,Cesar'a Kendl'in tehlikede olduğunu onu koruması gerektiğini söylüyor ve Sweet'in Grove'un kader günü olarak belirttiği günde;Ballas'ları temizlemek için belirlediği günde tuzağa düşüyor ve sadece 3 adamıyla beraber arabaları kendine gard yapıp savaşıyor.Tam zamanında CJ geliyor ve tüm hepsini temizliyor.Lakin yazıktır ki polis geliyor ve Sweet hastane kodesine gidiyor...Biz ise Los Santos'tan uzaklaştırılıp bir kasabaya... Burdada görevler yapıyoruz ve The Truth adlı bir adamla tanışmıştık onun uyuşturucu çiftliğindeki bitkileri yakıp onunla San Fierro'da bir garaja gidiyoruz. Garajda Kendl ve Cesar'la buluşuyoruz.onunla hedefimiz olan kişilerden bir kaçını tanıyoruz ve Jizzy ,T-Bone Mendez ve Mike Toreno'yu görüyoruz.Ve sonunda Ice Cold Killa görevinde Jizzy hayata gözlerini yumuyor.Görev bitince Cesar bizi arıyor ve bir çatıda bekliyor.Pier 69 görevi...En zevk aldığım görevlerden.Çünkü bu görevde bize patronluk taslayan T-Bone Mendez ölüyor.Ve üstüne üstlük Ryder'ıda öldürüyoruz.Harika değil mi?!Sonraki görevde sıra Mke Toreno'da...Oyun resmen Toreno üzerine kurulmuş derecede.C.R.A.S.H'in önemli bir üyesi sanırsam C.R.A.S.H lideriydi.Helikopterine biniyor ve onu roketle öldürüyoruz.Görevler birbnirini kovalıyor Cesar ile beraber araba çalıyoruz sonunda Las Venturas...

Burda ilk görevimiz bir eve gidiyoruz ve bu evde bize biri Monster veriyor Coranalardan (verilen adımlardan) geçiyoruz ve nihayet asıl göreve geliyoruz...

Mike Toreno bizi karşılıyor ve kendisinin üst düzey ajan olduğunu söylüyor ve CJ'e:"Benden akıllı olduğunu zannetme evlat."Ve ondan görevler aldıktan sonra kabusumuz olan Pilot Okuluna gidip ders almamızı istiyor.Bunları neden yapıyoruz derseniz eğer istediklerini yaparsak Sweet'i içerden çıkaracak...Öğreniyoruz uçmayı ve bize uçuşla ilgili türlü görevler veriyor.

Bu arada hiç girmediğim bir konu Catalina yani Cesar'ın kuzeniyle beraber soygunlar yapıyoruz sevgili olup ayrılıyoruz ve 2 yarış görevinde yeni metresi Claude ile bize meydan okuyor kazanınca biz Liberty'e kaçıyor.San Fierro'da ki garajda ondan kalma.Bu yarış görevinde Woozie ile tanışıyoruz.San Fierro'da arkadaşlığımız gelişiyor ve onun çin mafyasını yüceltiyoruz.Pillotluğumuz bitinceise Las Venturas'ın iç bölümünde şehrinde bir gazino aldığını söylüyor.Gazino'ya Ran Fa Li ve Woozie ile birşikte ortak oluyoruz.Santos'ta OG Loc vardı onuda atladım ama onunla Mad Dogg'un kitabını çalıp menaerini öldürüyorduk.OG Loc ünlü oluyor ve Mad Dogg'a Las Venturas'ta bir gazino çatısında rastlıyoruz.Atlıyor ama biz onu tutuyoruz arabayla ve hastaneye götürüyoruz.Venturas'ta Caligulas gazinosu var onu soymaya karar veriyoruz.Garajda tanıştığımız elektronik dahi Zero ile beraber Woozie'nin 2 adamı ve gazinomuzda olan toplantı yerimizde yaşadığını söyleyen bir adamla soygunu yapıyoruz.Zero bunu düşmanına söylüyor ve ona yumruk atıyoruz orda bayılıyor.Bunlardan sonra Mad Dogg bizim gazinomuza geliyor ve iyileştiği için CJ'ye minnettar olduğunu söylüyor.CJ eve gidelim diyor ancak Dogg itiraz ediyor.CJ zorlayınca evi Vagoslardan Big Poppa'ya sattığını söylüyor ve evde 100'den fazla Vagos çetesi elemanı var.Eve paraşütle iniş yapıyoruz ve temizlik yapıyoruz ( ;) ).Toreno'dan bir görev daha yapıyoruz askeri jet çalma görevi bunlardan sonra.Toreno son birkez daha geliyor.Mad Dogg'un evine.Senden birşey daha isteyeceğim diyor ve CJ:"Artık yeter senin için tüm manyaklıkları yaptım ve san bana hiç birşey vermedin !"diyor ve telefon çalıyor Toreno telefonu açar mısın diyor ve telefonda Sweet oluyor..:"Kardeşim bilmiyorum ama beni bir şekilde hapisten çıkardılar."diyor ve Carl ,Toreno'ya bakıyor.Toreno ise diyor ki:"Senden istediğim şey kardeşini gidip alman."Sweet'i hapisten alıyoruz ve ona CJ şunları söylüyor:"Kardeşim artık zenginiz San Fierro'da ne ararsan bizde var,Las Venturas'ta bir gazinomuz var,bir dağlık mansiyonumuz bile var!Sweet gel üstüne başına birşeyler alalım."Ancak Sweet suratını buruşturup Grove Street ile çok mutlu olduğunu söylüyor.

Hapisten çıkar çıkmaz silahla Grove mahallesini geri alıyoruz.2 görev boyunca.103 bölümlük San Andreas'ın 102. bölümünde Cesar'ın çetesini Vagoslar ele geçirmiş oluyor ve onların bölgesini tekrar alıyoruz.103. görevde son görevde Los Santos'un bir bölümünü alınca Sweet bizi arıyor ve Smoke'u bulduğunu söylüyor.

 Ve işte burası...Uyuşturucu fabrikasında 100'den fazla kişi var.Sweet çok hevesli ve bir o kadarda nefret dolu.Aralarında şu konuşma geçiyor:

-Bak kardeşim bu senin için çok önemli ama Brian'ın ölümüne ben sebep oldum.Annemiz ölürken ben yoktum.Tenpenny ve Smoke beni kullandı !

-Beni de kullandılar.Bu benim de payıma girer.

-Bak kardeşim Grove'u ben batırdım sen benden döndüğüm zaman düzeltmemi istemiştin.Şimdi Smoke'un zamanı.

-Tamam Cj.(CJ arabadan çıkarken)Dur kardeşim.

-Evet?

-Birşey olursa anlarsın ya ben burdayım.

-Sen her zaman burdaydın kardeşim...

(CJ son olarak sözünü söyler ve binaya girer.)

4 katlık binada herkesi öldürünce sıra 4. kattaki  Smoke'a geliyor ve armoru oluyor.Uzun süreden sonra ölüyor.Bunu neden yaptın Smoke! diyor CJ ve Smoke:"Herşeyi para ve güç için yaptım dostum." diyor.Ve elinde para varken ölüyor sonra ezeli düşmanımız ve Los Santos'u birbirine katan Tenpenny geliyor ve paralarla kaçıyor ve binayı ateşe veriyor.Biz binadan çıkınca itfaiyeye biniyor fakat Sweet durur mu?Hemen itfaiyeye sarılıyor ve takip ediyoruz onları.Ancak arkadan biri çıkıp Sweet'in parmaklarını tekmeliyor ve Sweet arabamızın kaportasına düşüyor.Sweet arabayı sürerken bizde geleni öldürüyoruz ve sonunda Tenpenny kontrolü kaybedip köprüyü kırıyor ve Grove Street mahallesinin göbeğine düşüp ölüyor.

 Yani böyle bir hikayesi var ve ayrıca karakterlerde var tanıtmadığım...Tanıtacağım şimdi ve oyunun %70'ini anlattım sadece.

 Karaklerler...(Önemlileri yazacağım sadece.)

CJ(Carl Johnson):Bizim yönettiğimiz kişi.Kolejde okumuş ama orayı sevmemiş öğrenimini bitirmiş.Hayvan terbiyeciliği yapmıştır.Grove Street'in 2. yetkilisi.

 Sweet Johnson:Carl'ın abisi başlarda Carl'ı en küçük kardeşleri Brian öldü diye dışlar ve annesine sahip çıkmadığını söyler.Carl Grovelara yardım edince onun artık iyi niyetli olduğunu anlar.GTA serisinde en sevdiğim 3. adam

 Kendl Johnson:Grove'lardan olmasada Grove'ları destekler.Sweet ve Carl'dan sonraki yaşayan tek Johnson aile bireyi.Carl ve Sweet onu hep korumaya özen gösterir.Cesar'da öyle.Memur Tenpenny'nin sağ kolu Eddie Pulaski Kendl'e asılır.

 Cesar Vialpando:Yarış ve araba tutkunudur tamda bir oyun için aranan karakter GTA serisinde en sevdiğim 2. adam ayrıca :) Kendl ile sevgilidir Carl onu pek sevmez başlarda fakat sonradan Kendl'e gerçekten değer verdiğini anlar.Fierro'da Kendl'e inşaatçılar küfür eder bunun üzerine Cesar çok sinirlenir ve inşaatçıların hepsini .......iğini söyler ama CJ bunu medeni yoldan halledelim der ve inşaatı yıkıp inşaat patronunu kuyuya atıp üstüne çimento döker.

Ryder Wilson:Bize ihanet eden eski bir Grove üyesi.Onun için abuk subuk görevler yaptık hep.Grove'dan umudunu tamamen kesmiştir ve C.R.A.S.H'e hizmet eder.Pier 69 görevinde CJ tarafından ölür.

 Big Smoke:Bize ihanet eder fakat Ryder'a göre daha ciddi biridir cıvık değildir.Para ve gücü çok sever.İhanet nedenlerinden birisi Ballas bölgesinde yaşaması ve Tenpenny ve tayfasının onu ziyaret edip durmasıdır.Son bölüm olan End Of The Line'da ölür.

 Frank Tenpenny:Bütün pisliklerin ondan bulunabileceği bir polistir.Ayak işlerini CJ'e yaptırır.Ona eziyet eder.Ve annesinin ölmesinde büyük rolü vardır.Son bölümde kendi kendine aracının kontrolünü kaybetmesiyle ölür.

 Eddie Pulaski:Tenpenny;'nin sadık sağ koludur.Kendl'e asılır.Ölürken bile Kendl'i becerebilir miyim demiştir.High Noon bölümünde Carl tarafından ölür.

 Jimmy Hernandez:Tenpenny ve Eddie'nin yanında bulunur ancak onlar gibi değildir.Başarılı bir polis olmak ister ve CJ'e Tenpenny ve Pulaski hakkında önemli bilgiler verir.High Noon bölümünde önce Tenpenny onu kürekle döver ayılınca Pulaski'ye saldırır ancak Pulaski refleksi sayesinde ona döner ve ona ateş eder böylelikle Pulaski tarafından öldürülür.

 Woozie:Wu Zi Mu görevinde karşılaşırız onunla bize kendisini tanıştırır.Gazino yönetiminde ortağımız olmuştur ve beraber çin mafyası çökertiyoruz.Bize bir kaç alanda yardım eder.

 T-Bone Mendez:C.R.A.S.H üyesi kendini güçlü zannediyor ve bize patronluk taslıyor.Ancak sonunu Cesar ve CJ getiriyor.Pier 69 görevinde.

 Jizzy:Kız satıyor anladınız ne olduğunu bu adamın.Ice Cold Killa görevinde Carl öldürüyor.

 The Truth:Tenpenny'nin arkadaşı ancak o iyi biri ve bizi destekliyor Jetpack'i onun sayesinde alıyoruz.

 Kent Paul:Evet,evet Vice City'den tanıyabiliriz Paul'u.Nasıl tanıştığımızı anlatacağım.

 Macer:Kent Paul'la beraber eğlenirken yılan çiftliğinde zehirlenip bir çöl dağına atılıyorlar.The Truth onları Don Peyote görevinde kurtarmamızı istiyor.Macer çılgın ruhlu biri yerinde durmuyor yapma denileni yapıyor genelde onun görevlerinde gülüyoruz.Yani introlarda.

 Ken Rosenburg:Kent ve Macer'in arkadaşın Caligulas'ta çalışıyor.Çok stresli bir yaşamı var Sindacco ailesini toptan kaldırdığımız bölümde bize yardımcı oluyor.

 Salvatore Leone:Caligulas patronu.Bizi oyun içinde  Liberty City'e bile yolluyor.(Görev adı:Marco Bistro's)Caligulas ortadan kalkınca bize telefon açıyor ve:"sen öldün,deden öldü,çocuğun öldü,torunların bile öldü!" diyor.Ayrıca GTA III'ten birisi Salvatore...

 Maria:Salvatore'un metresi.Oda GTA III'ten bir karakter.

 Ran Fa Li:Gazinomuzun 2. ortağıdır.Çok görünmez 3 bölümde rastladık sadece.

 Catalina:Cesar'ın kuzenidir onla 4 soygun yaparız.Çok agresifdir ağzı çok bozuk biridir.

 Claude Speed:İşte benim adamım!Yarışları kaybetsede en favori adamım budur 1. adamım yani...Liberty City'e kaçarlar Catalina ile.Ayrıca GTA III'teki karakterimizdir.

 OG Loc:Hapisten çıkan bir Rap'çidir.Rap için Mad Dogg'un albümünü çalarız ve bize ihanet eder.90. bölümlerin civarında köşeye kıstırılır ve çalınan dosya geri alınır.

 Mad Dogg:Menajeri olduğumuz adam.Menajeri ölünce ve dosyası çalınınca intihar etmeyi dener ancak kurtarırız onu.Ve evini temizleriz.

 B-Dup:Önceden Grove'lardan olan adam uyuşturucuya bağlanır ve bizi satar.

 Big Ear:B-Dup'a hizmet eder.Ona efendim der hatta.Çok iri olduğu için B-Dup onu bodyguard'u olarak kullanır.Ancak son bölüme çok yakın bir görevde artık B-Dup'a hizmet etmeyeceğini söyler ve uyuşturucu yüzünden bu hallere geldim der.Sweet ve Carl'a tekrar Grove'a dönmek istediğini söyler ve tekrar Grove üyesi olur.

 Zero:Fierro'daki elektronik deha.Soygunumuzu düşmanı Berkley'e anlatır.Berkley'i şehirden atmasına yardımcı oluyoruz.

 Jethro ve Dwaine:Fierro'daki garajımızda çalışan adamlar...Söylencek fazla söz yok görev intorlarında görünüyorlar.

 

Diğer görev elemanı olan adları geçen kişiler:

 Hazar:Los Desparados yani Cesar'ın bölgesini geri alma bölümünde çıkan adam.Katana ile saldıran kişi...

 Sunny:Los Desparados oyuncusu.Tec9'la saldırıyor.

 Kane:Ballas üyesi bir mezarlıkta biz öldürüyoruz.

 Big Poppa:Vagos üyesi.Mad Dogg'un evini sattığı kişi.Evi geri alırken çok hızlı bir araçla kaçıyor ve onu yakaladığımız araç çok kayıyor.Öldürmesi zor bir adam.

 Jose:Cesar Vialpando görevinde Hydralicus'u yenince bizim yanımıza geliyor ve küfür ediyor."Kendini bir gangster sanıyor !" diyor ve bir dahada görünmüyor.

 Evet arkadaşlar San Andreas kısaca böyle ama aklımızda sorular var bakalım neymiş bunlar:

 

Jose denen adam bir kez çıkıp gidiyor ve görünmüyor.O da kim?

 Lure bölümünde bir çin mafya adamı arabamızın yanına gelip bize bakıyoruz bu o değilmiş geri çekilin diyor adamlar bize yol boyunca ateş ediyordu.

 

Caligulas'ı soyarken 2 adam polis kılığına giriyor.Tenleri zenci oluyor birden.

 

Denise ve bir çok sevgilimizin arabalarına girilmiyor.

  

Felç ettiğimiz Sindacco ailesi lideri Johnny Sindacco kim oluyor?Neden karşımıza çıkıyor?

 Catalina GTA III'te son bölümde ölüyor burda karşımıza çıkıyor.

 

Sweet hapisten çıktıktan sonra bir kadın Sweet'e uyuşturucu vermeye çalışıyor kim bu kadın.Ayrıca Grove üyesi.

 Mad Dogg'un evini geri alırken önümüze 2 tane Denise tipi çıkıyor ikiside Denise'in aynısı.Burning Desire görevindede Denise Vagos evindeydi.

 Arkadaşımla konuştum ve GTA San'daki 1-2 anımızı analtacaktık.Ben 1 tane anlatacağım.

 High Stakes,Low Rider adlı görevde bir yarış var yarışta 1. oldum ve kaybedenlere çarpmak istedim.

Çarptımda ancak biri arabadan çıktı.Aman Allah'ım Cesar Vialpango elinde kürekle çıktım saldırdı bana !Bende onu öldürdüm...

Bu kadarda değil son dönemlerde Gta Sanandreas gizemlerinin var olduğu konuşuluyor.Birçoğunu Araştırdım ve sizlere kesin bilgiler vericem.

 

 San Fierro'daki işlevsiz tren...

Hep aynı yerde dolaşmakta.Yolcu almıyor.Üstünde Garcia yazmasına rağmen Doherty gibi yerlerden geçmekte.

 San Fierro’daki sürme imkanı olmayan denizaltı.Sadece mod ile binilebilir.

 Gta Sanandreas’ta bazı taşların üstünde değişik sembollere rastlayabiliyoruz bu şekilde onlardan biri.

Catalinayı hatırlarsınız Carl Kendini zor kurtarmıştı.Catalinanın Evinin yanında 3 Tane Mezar Bulunmakta Bu mezarlar Catalinanın Eski 3 sevgilisi. Mezarların yanında geçerken Mezarlara Dua okuyup Catalinanın Buffalosunu Çalmak Sevaptır…

 Biyolojik atık kutusudur. Halka filmindeki Samara karakterinin çıktığı kuyuya gerçekten benziyor.Hatta bazı videolarda görebilirsiniz O kuyudan Samara gibi bir kız çıkıyor zor öldürülüyor.O tür videolara inanıp boşa zaman harcamayınız çünkü bunlar moddur.Yazının sonunda modları nereden bulabilirsiniz anlatıcam.

 Fischers Lagoon' da iskelenin sonunda.
Ufak önemsiz bir easter egg gibi görünsede, bu paslı başı boş sandalye hakkında da birçok söylenti var. Sandalyenin gece 12.00 sularında hafif hafif kıpırdadığı söylenmekte. Ayrıca oyunda Leatherface adlı psikopat katilin varlığını kanıtlayan nesnelerden biri olarak gösterilmekte. Orda olduğu kesin olarak kanıtlanmış olsa da, söylendiği gibi hareket ettiği veya Leatherface ile bağlantısı olduğu kanıtlanmış değil. Sadece Rockstar' ın oyuna yaptığı ufak bir gönderme olarak düşünülüyor.

Paslı sandalyenin kıpırdadığı iddalarını en çok güçlendiren olay ise oyundaki iki vatandaşın konuşmasında geçen içerik o konuşma aynen böyle

- Have you seen this disabled chair moving? (Sakat tekerlekli sandalyesini hareket ederken gördün mü? )
- No. Have you? (Hayır. Ya sen?
- No. Bye bye! (Hayır görmedim. bye.)
- Bye bye! (bye.)

Ayrıca Rockstar Games' den iki yetkilinin sandalye hakkında  başlattığı gizem avı ve bilmecesi;
"The lake was filled up with rocks and stones, and body was middle of the lake" ( Göl kayalarla ve taşlarla doluydu ve ceset gölün tam ortasındaydı)
Şuana kadar bilmeceyi çözen olmamış.

 Bu kızı hatırladınız mı ? Oyundaki sevgilimiz, Casinoda çalışıyor kendisi. Öldürün bunu gitsin.Öldürdükten  bir süre  sonra Wozzie sizi arıyacak ve bir görev vericek.

Bu adamda kim diyebilirsiniz o yüzden size hemen anlatayım bu karakter Kurt Cobain’nin benzetmesi Rockstar games’in ufak bir göndermesi diyebiliriz.

 Bulutsuz bir gecede gökyüzüne baktığınızda Yıldızlardan oluşan bir ‘R’ harfi görürsünüz Bu işaret Rockstar games’in logo işaretidir.Bu egg GTA serisinin birçoğunda vardır.

 Veeee vazgeçilmezimiz İntihar Fotorafçısı .Aslında küçük bir oyun hatası diyebiliriz.

İntihar Etmesinin Sebebi: İntihar fotoğrafçısının yanında yürüyebileceği yaya yolu yok...
Gayzer fotoğrafçısı  yaya yolunun hemen yanında olduğu için normal tavır sergiliyor,fakat öbür fotocuya en yakın  yaya yolu ise nehir ağzının karşı kıyısında olduğu için fotocu oraya doğru yürümeye başlıyor.Yapay zeka suyu hesap edemiyor…

 Big Smoke' un saklandığı dairenin kapısında bulunan Hoş Gelmediniz yazısı. Big Smoke, CJ için bu yazıyı koymuş.

 The Big Ear’ın altındaki 80-100 metrelik tünel.Birçok hikayesi var aslında bazıları kaçış tüneli demekte bazıları ise milleti kandırmak için yalandan haberler uyduruyorlar.Bu tünel hakkındaki gerçekler Kaçış Tüneli Olarak Nitelendirebiliriz İçinde Aranma Yıldızını yok eden simgeden bulabilirsiniz.

Aslında bunun hiçbir gizemi yoktur.Bazı oyuncuların yarattığı Gizem bilmecesi aynen şöyle:

Oyunda El castillo Del Diablo adındaki küçük hiç kimsenin bulunmadığı bir kasabada Oyundaki saate göre 00:00 sularında Kasabadaki mezara bomba atarsanız hayalet çıkıcağıdır.Ama bu iddia tamamen yalan olmakla beraber bir moddur.Bu tür Modları Yazının Sonunda Bulabilirsiniz.

 Zero’nun Dükkanında Oyunda olan arabaların oyuncaklarını bulabilirsiniz.Tek bir hata olarak Oyuncağın ismi Tourismo olarak geçmiş gerçeği Turismodur.Zeronun dükkanında birde GTA Vice City’deki Karakterin oyuncaklarından  Bulabilirsiniz Son olarakta Rockstar Games’in Manhunt oyununun karakterlerinin oyuncaklarını da bulmak mümkün.

Angel Pine Kasabasında Çöp kutularının içinde Gta Vice City’nin Haritalarını Görebilirsiniz.

 Veee Gta Sanandreas Oynayan ve Gizem araştıran kişilerin Birçoğu Bilir bu Hayalet Araba Orman ondan Sorulur.Dediğim gibi bu hurda Glendale Ormanda Peki neden hayalet araba Yokuş Aşşağı Durur şekilde kayması Bu arabayı birisi kullanıyor izlemi verebilir ama halbuki tamamen bir oyun hatası Rockstar Games Bu arabayı Köyün Yakınlarına koymaya düşünmüş ama Yanlış Kodlama Nedeniyle Araba Ormanın dibine girmiş.

 GTA:SA Introduction'daki mafya üyelerinin bunları koyduğundan söz edilir , ama onlar gömüyorlardı. Buradakiler ise hazır bir yere atılmış. Bunları San fierro nun çöllerindeki bir dağın arkasında bulabilirsiniz.Tam 6 tane.Ordaki araba ise bize ait değil her zaman orada Muhtemelen Ceset Torbalarını koyan kişinin arabasıdır İz bırakmamak için L.A.Noire havası aldım.

Geçen bir konuşmada "Try something, touch my Cane" geçen cümle üzerine bağlantı kurulmuş.
Mad Dog' un malikanesinin yakınlarında ve Winewood tabelasının arkasında bulmak mümkün.
Ayrıca 69. bölgede bir odada yine kanca veya levyeye benzer bir alet görmek mümkün.

Bahsi geçen silah, oyunda gereksiz olduğu halde en çok bulunan silahmış. Bununla birlikte oyunda 9 adet kürek, ve 19 adette kanca varken diğer silahların sayıları ise aynen şöyle:


Nightstick 1
Baseball bats 2
Knife 2
Pool cue 3
Golf club 3
Brass knuckle 3
Katana (sword) 7
Chain saw 9
Shovel 9
Cane 19

 En çok Komiğime giden gizemlerden biri Bu adama Seri katil Diyen kişiler var.Hemen bir açıklık getireyim Bu elemanın Kafası büyük tasarlanmış olmasından Tır’a Bindiğinde Suratının ön tarafını Gösteriyor Geceleri birdenbire karşınıza çıkarsa bu şekilde gerçekten korkmak mümkün.Birde bu karaktere dışarıda koşarken bakalım ne kadar masum bir vatandaş değil mi ?

 Hayalet Hovercraft söylentiside bir oyun hatasıdır.Hayalet Hovercraft:Bayside' da bot okulunun yanında. Hayalet arabalar gibi yokuş aşağı indiği için hayalet izlenimi veriyor.

Alveda Malvada Kayıp Şehir Rockstar Games Oyunu Gerçekçi kılmak için koyduğu bir şehir Bu tür Şehirler Amerikada Vardır O yüzden Koyulmuştur.

Bu ise Kayıp Şehir 2  Aslında Kayıp Filan değil Köyün tam ortasında ama insanlar Kayıp Şehir 2 der Aslında Rockstar games’in Dediğine göre Huppi Yıkıntıları Bir köyün Yanında Bulmak mümkün.

 

Evet şimdi Açıklayacağım Söylentiler Bazılarınızı Üzücek Bazılarınızda Biliyordu Koca Ayak-UFO arayanların Emeklerinin boşuna gittiğini söylemek istiyorum.Oyunda Öyle Bir Canlı türü yok Neyse Size Nasıl Koca Ayak-Ufo Görünüceğiniz Konusunda Yardımcı olucam

Koca Ayak Söylenti: Oyunla birlikte verilen broşürde, ismi geçen sanatçının adı Bigfoot olduğu için söylentinin ortaya atıldığı düşünülüyor. Görüldüğü var sayılan yerler Mount Chiliad, Flint County ve Whetstenebölgeleri. Shady Cabin ve Back O Beyond sıkça görüldüğü var sayılan yerler. Nette koca ayakla ilgili pek çok video ve resim bulmanız olası, fakat bu söylentinin tamamen fake olduğu Rockstar tarafından açıklandı.
Rockstar yetkilisi Terry Donovan; "There is no Bigfoot, just like in real life. But there is something in the woods" "Gerçek hayatta olmadığı gibi oyunda da koca ayak yok, Fakat ormanda başka bir şey var" Bu sözler koca ayak olmadığına kanıt getirmiş olsada merak uyandırmıyor değil.

Peki Nasıl Koca Ayak Görebilirim diyenlere:

1- CLEO 4 Library (v4.1.1.30f) indirin
 

2.Size gelicek programı Gta San Andreas dosyasına kurunuz.

3. Buradan Koca Ayak Modunu İndirebilirsiniz Masaüstüne çıkardığınızda deadly bigfoot cleo mod adında bir klasör olucak ona basıyorsunuz.

4-Dosyanın İçindeki bigfoot.dff vs bigfoot.txd dosyalarını IMG TOOL 2.0 dan File>Open>Models>Gta3.ımg şeklinde giriş yapıyoruz.

5-Bu işlemi Yaptığınızda IMG TOOL daki boş alan dff txd vs Dosyalarla dolucak Commands Yapıp ADD a basıcaksınız ardından Önünüze gelen Seçim yerinden Deadly Bigfoot Cleo mod dosyasının İçerisindeki Bigfoot.dff ve Bigfoot.txd Dosyalarını Ekliceksiniz.

6-Oyunun Dosyasına girip Cleo dosyasının içerisine Deadly Bigfoot cleo mod dosyasındaki yeti.cs uzantılı programı atıyorsunuz.

İşlem Tamam oyuna Girip Ormanları Dolaştığınızda Bigfoot adlı yaratığı görme şansını yakalayacaksınız.

Aynı Şekilde Ufo İçinde Geçerli UFO MOD: http://www.gtainside.com/en/download.php?do=download&id=36305

GTA SAN Andreasta Teleport olmak istiyorsanız Teleport için uygun programlarda var.

Önerim: http://www.thegtaplace.com/downloads/f2049-san-andreas-teleport-3-0bİ ndirdiğinizde Masaüstüne kurun sat adındaki uygulamaya girdiğinizde oyun içindeyken istediğiniz yere gidebiliyorsunuz…

 

 Evet Diğer gizemlerle Devam ediyoruz…

Gündemde Olan Garip olaylar…

Yeni Hayalet Araba

 Mount Chiliad bölgesinde yeni bi hayalet araba keşfedilmiş. Fakat bu kez kullanan biri varmış ve araç aniden beliriyormuş.Ben şuana Kadar göremedim.

Blueberry Gizemleri Mavi ışıklar…

Body Harvest görevinde bulunduğunuz bölgedeki bu çiftlik evinin geceleri, pencerelerinden mavi ışık süzülmekte ve toplantı mekanları olarak bahsedilmekte. Blue Hell bug' ını kullanarak içine bakıldığında görünen anormal birşey yokmuş, boş bir ev. (Evin gizemi, diğer pek çok ev haricinde sadece geceleri mavi ışık vermesi)

Rockstar' da çalıştığını iddia eden "jblend" nickli birinin yukarıdaki bütün maddelerle ilgili olarak ortaya çıkacak bir gizeminin olduğunu söylemiş.

Açık mavi pantolon Didier Sach's
- Tüm dövmeler Herhangi bi dövmeciden
 -Tüm haç dövmeleri -
 -Mezarlık dövmesi
 -Gizli dövmeler Blue Hell' deki gizli dövmeciden
 -Eyepatch (blindfold) Binco's dükkanından
 -Din ile ilgili eşyalar Farklı dükkanlardan
 -Desert Eagle Ammunation
 -7 günde 9 fahişeyle yatma
 -10- 100.000 $ arası para harcama Casinolarda veya iddia dükkanlarında
 -Aynı bazı saatlerde aynı yerlerde olma -
 -Minimum kas istatistikleri -
 --Minimum şişmanlık istatistikleri -
 -Kırmızı saç Herhangi bir berber dükkanından
-Kanca Winewood' un arkasında.

Yukarıdaki durumlarda karakterinizi donattığınız zaman, söylenenlere göre gece karanlıkta ormanda bir ağacın içinden geçerek oyunda gizli bir görev, bölüm tarzı biryer açılacakmış.Denemedim

Jaws:Köpek balıkları Gta Sanandreasta demek güzel olabilirdi ama buda bi söylenti Oyunda görüldüğü iddia edilen köpek balıkları. Pek çok kişi gördüğü hayvanın oyundaki yunuslar olmadığını ve ısırılarak öldürüldüğünü iddia etsede bu konuda da kesin bilgi bulunmamaktadır.Ama bir diğer söylentiye göre, oyunun kodlarının arasında köpek balığı modellemesinin olduğu bu sırrı doğrular nitelikte.Köpek balık MODları birçok sitede vardır.Demek oluyor ki büyük ihtimalle Fake

Unutmadan Liberty City’e Gitmek isteyenlere Önerim Yazının Üst taraflarında Paylaştığım Teleport Programını Kullanabilirsiniz.

 Bilginize Bilgi Katkıysak ne mutlu bize GTA’lı Günler…

 Yapılan Yorumlar
Adınız Soyadınız                E-Mail Adresiniz    

 
  
Yeni Eklenen PC Oyun Çözümleri
    
   
 


İstatistik Bilgileri
  
Ziyaretçiler; 

Bugün :
1046 Kişi    Toplam : 2455526 Kişi
 
  
   
 


  

          © 2011 - 2016 © Design By OyunFREE Technology Company. Yazılım Maxbilişim